YASAL UYARI

SİTE KULLANIM ŞARTLARI


SOSYAL GÜVENLİK KURUMU web sitesine hoş geldiniz. Bu bölüm sitemize ait kurumsal politikalarımızı içermektedir. Kurumsal web sitemizin herhangi bir sayfasına girmekle, aşağıda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

Bu site Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından hazırlanmakta ve işletilmektedir.

Bu web sitesi ve tüm sayfaları Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na tabidir ve içeriğine ilişkin her türlü ses, görüntü, yazı içeren bilgi, belge, her türlü fikri ve sınai haklar ile tüm telif hakları Sosyal Güvenlik Kurumuna aittir. Bu web sitesinin yapısı ve içeriği, sitede kullanılan her türlü görsel malzeme Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır. Bu hakları ihlal eden kişiler ilgili kanunlar kapsamında hukuki ve cezai yaptırımlara tabi olurlar.

Siteye erişim ve sitenin kullanımı, Kurumun belirlediği aşağıdaki esas ve şartlara tabidir:

İnternet sitesinde bulunan hiçbir bilgi; önceden izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden, kod ve yazılım da dâhil olmak üzere, değiştirilemez, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, sunulamaz ya da dağıtılamaz. Sitenin bütünü veya bir kısmı kaynak gösterilmeden başka bir web sitesinde izinsiz olarak kullanılamaz. Kullananlar hakkında yasal mevzuat süreci uygulanır.

Kurum, sitenin kullanılması, kullanılamaması, bünyesinde sunulan bilgiler veya siteye bağlı olarak yapılan eylemler veya alınan kararlar nedeniyle kullanımında meydana gelen aksaklıktan, sitenin içerdiği materyalden, sitenin kullanımından sonra alınan bir karar veya yapılan bir eylemden doğan, kontrat, haksız fiil veya başka türlü (sınırlama olmadan, iş kaybından doğan zararlar veya kâr kaybı dahil) zararlardan sorumlu değildir.

Kurum, internet sitesinde yer alan linklerle ulaşılacak sitelerde sunulan bilgiler nedeniyle hiçbir sorumluluk kabul etmez. Söz konusu linkler (bağlantılar), açıktan veya ima yolu ile herhangi bir garanti verilmeksizin, kullanıcıya kullanım kolaylığı sağlamak amacıyla verilmiştir.

Sosyal Güvenlik Kurumu logosunun diğer web sitelerinde kullanımı;

1. Kurum dışı internet siteleri, Sosyal Güvenlik Kurumu internet sitesi ana sayfası Kurumsal sekmesinin altında bulunan Kurumsal Kimlik başlığından ulaşılan logoyu ("Logo") kullanabilecektir. Bu logoyu bilgisayarınıza indirdiğiniz takdirde yasal uyarımızda belirtildiği üzere bu ilkeleri kabul etmiş sayılırsınız.

2. Logo, her zaman Sosyal Güvenlik Kurumunun http://www.sgk.gov.tr adresindeki ana sayfasına çalışır durumda bir bağlantıya sahip olmalıdır.

3. Logo, sadece Sosyal Güvenlik Kurumuna ya da hizmetlerine doğru atıfta bulunulan web sayfalarında kullanılabilir ve atıfta bulunulan yerin hizasında ya da aynı sayfanın en altında gösterilmelidir.

4. Kendi web sayfanızın başlığı, diğer ticari marka amblemleriniz ve logolarınız en az Sosyal Güvenlik Kurumu logosu kadar ön plana çıkmalıdır.

5. Logo, Kurum tarafından sponsorluk, destek ya da lisans verildiğini ima edecek şekilde hiçbir yerde kullanılamaz.

6. Logo tek başına görünmelidir. Logonun her iki yanında, sayfadaki diğer grafik veya metin öğelerle arasında minimum bir boşluk olmalıdır (Logo’nun yüksekliği kadar boşluk bırakılmalıdır).

7. Logo başka herhangi bir logonun bir parçası ya da bir tasarım öğesi olarak kullanılamaz.

8. Logonun ebadı, boyutları, renkleri ve öğeleri dâhil olmak üzere, herhangi bir şekilde değiştirilemez, animasyon yapılamaz, dönüştürülemez ya da başka herhangi bir işlemden geçirilerek, perspektifi veya iki boyutlu görünümü bozulamaz.

9. Sosyal Güvenlik Kurumu, logoyu kullananlara herhangi bir lisans ya da başka bir hak vermemektedir. Logonun kullanımını konusunda verdiği izni tek taraflı olarak kaldırma ya da koşullarını değiştirme hakkına her zaman sahiptir.

10. Kurum bu ilkelere uymayan, ulusal ya da uluslararası bir düzenlemeyi çiğneyen ve diğer yasalara aykırı kullanım durumlarına karşı yasal işlem başlatma hakkını saklı tutar.

Bu web sitesinin teknik kısmı Hizmet Sunumu Genel Müdürlüğü, mevzuat ve içerik yönetim kısmı ise Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği tarafından yürütülmektedir.

Sgk
SOSYAL GÜVENLİK KURUMU
internet sitesinde yer alan web sayfalarına ilişkin tüm haklar saklıdır.
©2022